Ornitologiczne Mistrzostwa Świata Cesena 2018

We włoskim mieście Cesena w dniach od 12 do 22 stycznia odbyły się 66 Ornitologiczne Mistrzostwa Świata. Hodowcy z 29 krajów zaprezentowali ponad 32000 ptaków - jest to największy ptasi mundial w historii. Kanarki, papugi, astryldy oraz inne ptaki egzotyczne i europejskie były oceniane przez ekspertów, by wybrać najlepsze egzemlarze.
 
W tym roku po raz pierwszy Polska Federacja Oritologiczna po raz pierwszy zorganizowała uczestnictwo ptaków z naszego kraju. Dwóch konwojentów z Poznania, Tymoteusz Pruchniewski i Robert Bossy, zawiozło do Włoch 145 ptaków z całej Polski. W konkursach oraz wystawie ptaków wzięło również udział kilkoro hodowców z naszego stowarzyszenia: Zdzisław Mikuła, Sławomir Stec, Leon Strykowski, Bernard Słoma, Teodor Łysak i Robert Bossy.

Nasi polscy hodowcy jak na debiut wypadli rewelacyjnie, gdyż zdobyli 8 medali: 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Ogromne gratulacje dla hodowców SHP Canaria02, kolegów Zdzisława Mikuły i Sławomira Steca, za złoty i brązowy medal zdobyte w kategorii kanarków harceńskich! W piątek, sobotę i niedzielę (19-21.01.2018) wystawa była otwarta dla zwiedzających. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili nasze polskie stoisko!

Robert Bossy, Tymoteusz Pruchniewski

Nasi medaliści

Mistrzostwa Świata

Rzut okiem na halę wystawową

Przegląd najpiękniejszch ptaków z Mistrzostw