Przez kolejne 10 lat rokrocznie w okresie jesieni odbywały się wystawy rejonowe. W roku 1977 Polski Związek Hodowców Kanarków zmienił nazwę na Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. 10 października 1977 otwarto sklep zoologiczny PZHKiPE „Canaria 02” w Poznaniu przy ul. Wybickiego 15. Członkowie w czynie społecznym wykonywali prace przy budowie i wyposażeniu lokalu. Sklep oferował min. kanarki, papugi, ptaki egzotyczne, rybki, dafnie, karmę dla ptaków oraz wszelkie akcesoria. Był to też rok, w którym poznański oddział świętował 75-lecie istnienia. Na wystawie upamiętniającej tą rocznice Zarząd Główny wręczył hodowcom medale za wzorową pracę na rzecz rozwoju hodowli ptaków w Polsce. Powstały nowe klasy konkursowe: kanarki brunatne oraz bastardy czyli krzyżówki kanarków z innymi ptakami, głownie szczygłami i czyżykami. Jeden z hodowców wystawił niezwykle rzadki okaz w tamtych czasach czyli papugi kozie. Tego gatunku nie miał w owym czasie żaden ogród zoologiczny w kraju!
W roku 1982 świętowano jubileusz 80-lecia istnienia oraz odbyły się w Poznaniu 46 Mistrzostwa Polski. Konkurs oraz wystawa były udane. Hodowcy „Canarii 02” otrzymali puchar od Zarządu Głównego za swoją działalności oraz gratulacje i życzenia od innych oddziałów rejonowych. W następnym roku na Mistrzostwach Polskich w Warszawie poznańscy hodowcy zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej kanarka harceńskiego. Drugie miejsce zajął oddziała z Łazisk. Dwóch naszych hodowców odniosło sukces w klasyfikacji indywidualnej – pierwszy został Mistrzem Polski w klasie bastardy, a drugi v-ce Mistrzem w kategorii kanarki harceńskie.
Przez kolejne 30 lat PZHKiPE „Canaria 02” oddział w Poznaniu zrzeszał hodowców i miłośników kanarków oraz ptaków egzotycznych. Prawie każdego roku w listopadzie odbywała się wystawa lokalna wraz z konkursem. Z biegiem lat pokazywano coraz to nowe gatunki papug (żako, senegaliki, alleksandretty,rozelle, łąkówki, lorki, księżniczki, świergotki, nierozłączki, wróbliczki, barabandy, kakadu, mnichy, amazonki, ary) oraz ptaków egzotycznych (ryżowce,mewki, papuziki, amadyny, astryldy, bengaliki, kubaniki, motyliki, złotobrzuszki, kulczyki afrykańskie, wikłacze, amarantki, słowiki, błyszczaki, gołąbki diamentowe). Również nowe rasy kanarków kolorowych i kształtnych dla których powstała kategoria wystawowa w 1992 roku, a jej pierwszymi przedstawicielami w Poznaniu były koroniaki niemieckie i glostery. Członkowie związku organizowali także pokazy w Palmiarni, Szamotułach oraz innych wielkopolskich miejscowościach, które to cieszyły się zawsze dużym uznaniem zwiedzających. Imprezy „Canarii 02” były zawsze reklamowane w gazetach, radiu i lokalnej telewizji oraz poprzez kolorowe plakaty rozwieszane w mieście. Hodowcy udzielali także wywiadów do prasy, w której ukazywały się również zaproszenia na kiermasze i pokazy oraz relacje z wystaw.
W roku 2009 kilku hodowców „Canarii 02” na czele z Tomaszem Nowakowskim założyło Stowarzyszenie Hodowców Papug i Ptaków Egzotycznych „Kakadu” w Nekli. Kolega Nowakowski przez pewien okres był jedynym hodowcą reprezentującym Poznań na Mistrzostwach Polski. W ostatnich latach na OMP zaczęło jeździć trochę więcej hodowców „Canarii 02” i odnoszą oni sukcesy na ogólnopolskiej arenie.
W roku 2012 poznański oddział świętował jubileusz 110-lecia istnienia. Dzięki zaangażowaniu kilku osób rocznica ta została godnie uczczona piękną wystawą oraz uroczystą kolacją. W konkursie oprócz naszych hodowców wzięli także udział koledzy z Nekli, Gorzowa Wlkp., Ostrowa Wlkp. i Niemiec. Oddział otrzymał kilka pięknych pamiątek oraz życzenia i gratulacje. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowanie publiczności i została uznana za udaną.
W lutym 2013 roku na Walnym Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym PZHKiPE „Canaria 02” o. Poznań wszyscy zebrani członkowie postanowili odejść z Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych oraz założyć nowe Stowarzyszenie, które będzie należało bezpośrednio do Polskiej Federacji Ornitologicznej. Decyzja ta została podjęta ponieważ Zarząd Główny PZHKiPE według opinii naszych hodowców praktycznie nie istnieje i nie działa prawidłowo. Mimo opłacania składek hodowcy nie czerpali praktycznie żadnych korzyści z przynależności do tej organizacji. Ominięcie pośrednika zostało uznane za dobry pomysł, gdyż tylko w taki sposób poznańskie Stowarzyszenie będzie mogło rozwinąć skrzydła.
W marcu 2013 roku odbyło się zebranie założycielskie Stowarzyszenia Hodowców Ptaków „Canaria 02” w Poznaniu. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż przybyło aż 36 najbardziej zaangażowanych osób. Na spotkaniu podjęto kilka uchwał, przegłosowano statut, wybrano nowy zarząd oraz sztab założycielki. Zebrani byli zadowoleni z podjętych kroków i wspierali nowy zarząd w dążeniu do jak najszybszej rejestracji w sądzie. Dzięki pracy i zaangażowaniu kilku osób, a przede wszystkim dzięki koledze Wiesławowi Krajewskiemu udało się szybko dopełnić wszystkie formalności.
W sierpniu 2013 roku Stowarzyszenie Hodowców Ptaków „Canaria 02” Poznań zostało przyjęte do Krajowego Rejestru Sądowego otrzymując nr. 0000473244. Już w kilka dni po tym wydarzeniu Rada Federacji pozytywnie zaopiniowała propozycję przyjęcia naszej organizacji w struktury Polskiej Federacji Ornitologicznej decyzją nr. 1/2013. „Canaria 02” stała się kandydatem na członka rzeczywistego PFO mając tym samym wszystkie prawa i obowiązki wynikające ze statutu i regulaminów obowiazujących w naszej federacji, oprócz biernego i czynnego prawa wyborczego. Zatwierdzenie stowarzyszenia jako członka rzeczywistego nastąpiło na Walnym Zebraniu Delegatów PFO w marcu 2014 roku.
Hodowcy Canarii już jako członkowie nowego stowarzyszenia zaczęli od razu mocniej zajmować się propagowaniem hodowli ptaków. Pierwszą imprezą, którą zorganizowali, był pokaz ptaków w Szkole Podstawowej w Luboniu. Frekwencja była duża, dzieci zaszczyciły nas swoją obecnością, a prezes wraz z kolegami zorganizował konkursy z nagrodami i zabawy z oswojonymi papugami. Mieszkańcy Lubonia byli zachwyceni i wyszli z prośbą, by podobne wydarzenie odbyło się w roku następnym.
Kolejnym ważnym wydarzeniem było niewątpliwie III Seminarium Hodowców Ptaków, które zorganizowaliśmy dzięki współpracy z czasopismem Nowa Exota i redaktorem naczelnym Robertem P. Sobeckim. Szkolenie odbyło się w siedzibie SHP "Canaria02". Wykładowcy z Polski i Czech w ciekawy i przystępny sposób podzieli się wiedzą i swoim doświadczeniem o hodowli różnych gatunków ptaków. Nie zabrakło prezentacji lekarza weterynarii oraz pokazów firm zajmujacych się sprzedarzą artykułów zoologicznych. Kilku członków "Canarii02" wraz z prezesem dołożyli wiele starań, by impreza się udała i by goście wyjechali z Poznania nie tylko z głową pełną nowej wiedzy, ale także z pełnymi brzuchami. Świetnie przygotowane seminarium zostało rozchwalone wśród hodowców z całej Polski. Następnym wydarzeniem była wystawa i konkurs organizowane tradycyjnie co roku w listopadzie. Jak co roku większość hodowców "Canarii" przywiozło swój przychówek do oceny by sprawdzić, czy w ich hodowlach poziom się poprawił czy spadł w porównaniu do zeszłego roku. Oczywiście wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekali na kolację i ogłoszenie wyników, gdyz każdy był ciekawy jak wypadły jego ptaki i czy jest lepszy od kolegów. Wystawa była w sobotę i niedzielę otwarta dla zwiedzajacych, którzy licznie przybyli oglądać skrzydlate piękności.
Kolejnym wydarzeniem był konkurs kanarka harceńskiego, który w tym roku był organizowany dwa tygodnie po wystawie stowarzyszeniowej. Konkurs był otwarty i mogli w nim brać udział hodowcy z całej Polski. Mimo zapewnień, ostatecznie w konkursie wzięło uział tylko 6 hodowców, ale jak na pierwszy rok to i tak dobry wynik. Kanarki oceniał czeski ekspert a po zakończeniu swojej pracy zasiadł do uroczystej kolacji wraz z hodowcami. Po kolacji odbyło się uroczyste rozdanie nagród i uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło również rozmów o tematach hodowlanych i nie tylko... Konkurs został przez wszystkich uznany za bardzo udany. W grudniu jak co roku odbyły się Ornitologiczne Mistrzostwa Polski w Czeladzi, w których wzieli udział także hodowcy naszego stowarzyszenia. Mimo, że uczestników z Poznania było niewielu, to do domu wrócili oni z wieloma pucharami i medalami co świadczy o tym, że mamy w naszym stowarzyszeniu bardzo dobrych hodowców.