Dzień Dziecka w Komornikach, 9.06.2018

W dniu 9 czerwca 2018 roku, w ramach obchodów Dnia Dziecka Firma A/K S z o.o mieszcząca się na terenie Gminy Komorniki przy południowej granicy Poznania zorganizowała na swoim terenie gry, zabawy i pokazy dla dzieci pracowników zakładu.  

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków CANARIA 02 Poznań dostało zaproszenie od Zarządu Firmy A/K do wzięcia udziału w pokazie ptaków egzotycznych. 
Koledzy: Marek Baum, Wiesław Krajewski, Mieczysław Lonc, Teodor Łysak, Krzysztof Pospiech, Grzegorz Przybylski, Tadeusz Skrzypczak, Bernard Słoma i Leon Strykowski pokazali: 
- kanarki kolorowe, srebrnodziobki, astryldy trzcinowe, zeberki, amadyny wspaniałe, gołąbki diamentowe, 
- papugi: wystawową papużkę falistą, papużkę falistą kolorową, modrolotki, papugi czerwonoskrzydłe, księżniczki walli, rozelle białolice i królewskie, aleksandretty obrożne oraz śliwogłowe, nimfy wystawowe, żoko, lorę wielką, ary: żółtoskrzydłą i zielonoskrzydłą. 

W sumie wystawiono 65 ptaków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci ale też rodziców i pracowników firmy. Zwiedzający zadawali wiele pytań dotyczących karmienia, sposobu przetrzymywania jak i oswajania. Hodowcy odpowiadali zainteresowanym na pytania, rozdając przy tym kolorowe kalendarze z wystawianymi ptakami, książki i czasopisma opisujące różne gatunki i mutacje ptaków. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć!