Pokazy 2012

W tym roku hodowcy naszego oddziału zorganizowali kilka pokazów ptaków. Poniżej opiszę 4 z nich.
W czerwcu 2012 roku w Dusznikach Wielkopolskich odbyła się impreza zorganizowana z okazji Dnia Dziecka. W Bibliotece Publicznej odbył się pokaz ptaków PZHKiPE "Canaria 02" oddział Poznań. Egzotyczne ubarwienie i donośny, ale przyjemny śpiew ptaków przyciągnął tłumy dzieci i dorosłych. Nasi członkowie przywieźli kanarki, papugi i drobne ptaki egzotyczne. Wystawcami byli: Wiesław Krajewski, Tymoteusz Pruchniewski, Marek Baum, Michał Magner, Mieczysław Lonc,Teodor Łysak i Waldemar Ratajak.
We wrześniu 2012 roku w Bibliotece Miejskiej w Luboniu hodowcy z naszego oddziału zorganizowali pokaz kanarków, papug i ptaków egzotycznych. Impreza zorganizowana została z okazji Dni Lubonia przez panią dyrektor Elżbietę Stefańczyk. Nasze ptaki przyciągneły sporą grupę zwiedzających. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ręcznie karmione i oswojone papugi kolegi Wiesława Krajewskiego. Pozostali wystawcy to Urszula Godek, Teodor Łysak, Michał Magner, Waldemar Ratajak, Baum Marek, Mieczysław Lonc i Jarosław Latanowicz.
19 września 2012 roku na zaproszenie wychowawczyni klasy 1B pani Ewy Stelmaszyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr. 74 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu nasz związkowy kolega Kazimierz Boiński zrobił pokaz papug oraz prelekcje o tematyce ptasiej. Papugi były tematem przewidzianym na tę lekcję. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wykładu, zadawały wiele bardzo ciekawych i mądrych pytań oraz z radością bawiły się z oswojonymi papugami. Dzięki takim lekcjom dzieci uczą się właściwie obcować z przyrodą.
Poznańska Palmiarnia dnia 14.10.2012 została zdominowana przez niezwykle barwne ptaki egzotyczne. Hodowcy z naszego oddziału zorganizowali pokaz kanarków, papug i drobnej egzotyki. Wystawa przyciągnęła sporo zwiedzających, którzy nie są obojętni na wdzięki przyrody. Ptaki pięknie prezentowały się wśród bujnej roślinności,
a ich odgłosy sprawiały jakoby naprawdę znależliśmy się w tropikalnej puszczy. Pokaz trwał od godz 9:00 do 17:00. Wystawcami byli Urszula Godek,Wiesław Krajewski, Michał Magner, Robert Bossy, Marek Baum, Mieczysław Lonc, Teodor Łysak, Kazimierz Boiński, Czesław Dobrowolski, Henryk Stręk oraz Patryk Nowacki.
W październiku 2012 roku na zaproszenie wychowawczyni klasy 2B pani Katarzyny Cholewińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr. 52 w Poznaniu nasz związkowy kolega Wiesław Krajewski zrobił pokaz kanarków i papug oraz
prelekcje o tematyce ptasiej. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wykładu, zadawały wiele bardzo ciekawych i mądrych pytań oraz z radością bawiły się z oswojonymi papugami przekazując je na patyku z ręki do ręki. Dzięki takim lekcjom dzieci uczą się właściwie obcować z przyrodą.