Puchar Polski Papug 2018

W dniach 25-28.10.2018r. w Poznaniu podczas trwania rodzinnego weekendu Aqua&ZOO i Hobby 2018 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w hali nr 11 odbyła się IV Edycja Pucharu Polski Papug oraz Otwarty Konkurs Kanarków i Ptaków Egzotycznych, organizowany przez Stowarzyszenie Hodowców Ptaków CANARIA 02 POZNAŃ.
Do konkursu i wystawy przystąpiły ptaki hodowców z: 
- Stowarzyszenia Hodowców Ptaków CANARII 02 Poznań, 
- Kaliskiego Stowarzyszenia Hodowców Ptaków Egzotycznych CALISIA ,
- Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych "CANARIA" oddz. w Zielonej Górze, 
- Rawickiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego i Drobnego Inwentarza, 
- Stowarzyszenia Gołębi Rasowych, Drobiu Ozdobnego, Ptaków Egzotycznych i Zwierząt Futerkowych w Miejskiej Górce.

Sędziowie delegowani przez Polską Federację Ornitologiczną ocenili 94 kanarki, 20 astryldów, 3 gołąbki diamentowe oraz 249 papug.

Oto gatunki wystawionych ptaków: 
- Kanarki kolorowe i kształtne, amadyny wspaniałe, mewki, zeberki, trzciniaki.
- Papugi; papużka falista kolorowa i WPF, nierozłączki, świergotki seledynowe, modrolotki, nimfy, mnichy nizinne, rudosterki, konury; słoneczne, jendaja i brazylijskie, rozelle; białolica, królewska i słomkowa, papuga czerwonoskrzydła, szkarłatka królewska, aleksandretty; obrożna, śliwogłowa i różowopierśna, księżniczki; wspaniała i słoneczna, Lora wielka, żako, kakadu, ary; ararauna, chloroptera i ambigła.
Puchar Polski ufundowany przez panią Prezydent PFO Justynę Krawczyk za 5 papug które uzyskały najwyższe oceny otrzymał pan Waldemar Ratajak ze SHP CANARIA 02 Poznań. W pozostałych kategoriach papug, kanarków i astryldów zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy i wyróżnienia. Impreza była bardzo udana, choć nie obyło się bez małych potknięć. Zainteresowanie wystawą przerosło nasze oczekiwania. 
Dziękujemy wszystkim hodowcom z zewnętrznych Związków i Stowarzyszeń za udział w wystawie i konkursie. 
Zachęcamy do zapoznania się z wynikami obu konkursów!

Zdjęcia - sobota

Zdjęcia - niedziela

UWAGA, ważne informacje związane z IV edycją Pucharu Polski Papug!

  • WJAZDÓWKI na targi AQUA&ZOO dostępne będą u p. prezesa SHP Canaria 02, Wiesława Krajewskiego, w pawilonie numer 11 ("Iglica"). Aby dostać się na teren targów, należy powiedzieć ochronie na wjeździe, że dostarcza się ptaki dla Canarii - będą o tym poinformowani, i za pierwszym razem będą wpuszczać bez wjazdówek.

  • Należy zapoznać się i zastosować do ZALECEŃ Powiatowego Lekarza Weterynarii (plik do pobrania poniżej). W nawiązaniu do ostatniego zdania w pliku z zaleceniami: "Należy wykonać dezynfekcję klatek przed i po zakończeniu wystawy, a fakt ten udokumentować z podaniem nazwy użytego środka oraz substancji czynnej." - podajemy, iż dezynfekcję należy wykonać środkiem Virkon S firmy Bayern.

Pobierz pliki