Wizyta na wystawie Stowarzyszenia Hodowców 
Wystawowych Papużek Falistych DSV w Niemczech

W dniu 25 czerwca b.r. koledzy Bernard Słoma i Piotr Synoradzki odwiedzili wystawę berlińskiego oddziału Stowarzyszenia Hodowców Wystawowych Papużek Falistych - DSV Deutsche Standard- Wellensittich- Züchter- Vereinigung e. V).

Stowarzyszenie DSV działające od 1959 roku skupia hodowców wystawowych papużek falistych na terenie całych Niemiec. Jest członkiem i współzałożycielem WBO – Światowej Organizacji Hodowców WPF. Oddział Ortsgruppen obejmujący region Brandenburgii i Berlina stanowi silny ośrodek dydaktyczny wspierający hodowlę tego gatunku. Stowarzyszenie propaguje hodowlę tych jakże reprezentacyjnych papug poprzez liczne wystawy, konkursy i publikacje. Wspiera swych członków merytorycznie i technicznie w zakresie prowadzenia hodowli oraz udziału w wystawach. 

Tego właśnie dnia odbyła się coroczna wystawa i konkurs Stowarzyszenia Oddziału Ortsgruppen w Schönwalde/Berlin. Uczestniczyli w nim również hodowcy z innych oddziałów Niemiec. Pokazano blisko 200 osobników o rozmaitych mutacjach. Konkurencja była bardzo silna, gdyż wiele ptaków dzięki mocnej budowie i okazałej prezentacji spełniały parametry wzorca. 

Koledzy z naszego Stowarzyszenia nawiązali kontakty z hodowcami DSV i zaprosili ich na nasz tegoroczny Puchar Polski Papug.